Grupa uczniów wraz z nauczycielami na schodach budynku Cenrtum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Zajęcia dla uczniów klas Technik Architektury Krajobrazu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Dnia 8 października 2024 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technik Architektury Krajobrazu mieli swój debiut w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Na początku spotkania uczniowie otrzymali zadanie zaprojektować swój dom oraz infrastrukturę wokół. Następnie Pan Marcin Węsiora specjalista z Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosił młodzież do lasu oraz na Uniwersytecki Kampus aby zobrazować ogrody deszczowe, zagospodarowanie terenów zielonych oraz bioróżnorodność środowiska. Dzięki pięknej jesiennej pogodzie mogliśmy swobodnie poznawać niezwykle cenne zakątki lasu oraz piękną architekturę zieleni w Oliwie. Dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas i bardzo wiele cennych wskazówek w pracy projektowej.

książki i gofry

"A mnie jest szkoda lata...."

Zaczyna się jesień, a za chwilę nadejdą długie zimowe wieczory, idealnym towarzyszem staje się książka. Żegnając ciepłe dni, biblioteka zaprasza do korzystania z naszego bogatego księgozbioru. Z okazji nadchodzacego Dnia Nauczyciela, chętni którzy wypożyczą w dniu 11.10 (piątek) a następnie przeczytają dowolną książkę, oprócz lektury, będą częstowani ciepłymi goframi jak z budki na plaży. Serdecznie zapraszamy, ilość gofrów ograniczona 😉
Grupa uczniów na spotkaniu z autorką książek w Publicznej Bibliotece w Przodkowie

Spotkanie z autorką książek Panią Zuzanną Dudkiewicz

Na zaproszenie pani dyrektor Publicznej Biblioteki w Przodkowie w dniu 04.10.2024 klasy V technikum wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Zuzanną Dudkiewicz. Pani Zuzanna odsłoniła techniki medialnej reklamy i metody promocji siebie oraz własnej marki w oparciu social media. W szczególności zaprezentowała możliwości Instagramu i Bookstagramu, Tik Toka i Book Toka, a także pokazała nam swoje konto na Instagramie "szymborskiejzciebieniebedzie", prezentując własną twórczość oraz reklamę swojej książki na Tik Toku. Promocja i zainteresowanie dalszą historią ("z pewnym typem 😎 w tle"), skłoniła do zakupu książki do szkolnej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do wypożyczeń! Książkę można również kupić na: https://nieszymborska.pl

Grupa uczniów wraz z nauczycielami w siedzibie TASK

Uczniowie klasy drugiej Technik Informatyk w CI TASK-Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej

CI TASK to operator sieci i profesjonalnych platform oprogramowania, wspomagających naukę i działalność badawczo-rozwojową. CI TASK obsługuje całe środowisko akademickie i badawcze w Polsce, w tym uczelnie i instytuty badawcze Pomorza. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym budynkiem, który mieści się przy Politechnice Gdańskiej oraz całą infrastrukturą sieci. TASK to przede wszystkim klaster obliczeniowy, jeden z najszybszych komputerów w Polsce i w Europie. Wykonuje biliard operacji matematycznych na sekundę. Dzięki wizycie w Akademii, uczniowie zdobyli wiedzę oraz ciekawe doświadczenie.

grupowe zdjęcie uczniów wraz z nauczycielami

Warsztaty integracyjne w klasach pierwszych

Dnia 2 października 2024 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, "Poznajemy siebie i swoje zasoby", "Uczymy się współpracy". Podczas zajęć uczniowie mogli obserwować siebie i innych, być otwartym na opinie innych a także poznać metody i techniki twórczego myślenia. Czas spędzony na integracji był okazją do lepszego poznania siebie, swoich pasji, marzeń. Było dużo śmiechu i twórczego działania.

Autor miesiąca

Poszerz horyzonty i poznaj książki niezwykłego badacza zdrowia Borysa Bołotowa.

Wycieczka do Garczyna

Europejski Dzień Języków Obcych

Tak wyglądał Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole zorganizowany przez Zespół Językowy.

Warsztaty specjalistyczne

Uczniowie klas Technik Informatyk oraz Technik Programista w dniu 26 września 2024r. skorzystali z wiedzy i umiejętności Pana Dariusza Brygiera. Niezwykle ciekawe zajęcia praktyczne, mnóstwo wiedzy i fachowe doradztwo. Młodzież aktywna i zadowolona. Dziękujemy Panu Dariuszowi za poświęcony czas i profesjonalne zajęcia.

Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły

Biwak w Miechucinie

Wyjazd integracyjny klasy 2 technik programista

W dniach 18-20 września uczniowie klasy 2TP z wychowawcą p. Renatą Leszczyńską i p. Przemysławem Krawczakiem uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do malowniczego Gospodarstwa Agroturystycznego „Na Górce” w Miechucinie. To wyjątkowe wydarzenie dało młodzieży szansę na lepsze poznanie siebie nawzajem, zacieśnienie więzi klasowych oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu, z dala od szkolnych obowiązków.
Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w różnorodnych, intensywnych aktywnościach, takich jak gry terenowe, wspólne ognisko oraz warsztaty rozwijające umiejętności pracy w grupie. Wspaniała atmosfera i bliski kontakt z naturą sprzyjały nie tylko odpoczynkowi, ale także budowaniu relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i współpracy.
Klasa bardzo zintegrowała się i zbudowała nowe relacje. Uczniowie spędzili przyjemny czas przy ognisku, piekąc kiełbaski i chleb, śpiewając popularne szanty i piosenki ogniskowe, opowiadając dowcipy. Według opinii uczniów najciekawszymi atrakcjami były różnorodne wspinaczki: przechodzenie nad klifem na linie, skok na linie z wysokości drzewa, ‘MEKSYK’ - czyli przejście po linie z jednej strony na drugą oraz jazda na gokartach.
Gospodarze i animatorzy rozpieszczali nas gościnnością i wspaniałą organizacją. Dziękujemy!
Wycieczka okazała się nie tylko świetną zabawą, ale także cennym doświadczeniem, które z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na dalsze lata wspólnej nauki.

Warsztaty z sitodruku

W dniu 20 września 2024 r. klasy pierwsza druga i czwarta Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej uczestniczyła w warsztatach z sidodruku. Zajęcia poprowadził Pan Przemysław Konopacki z Firmy Szkolenia Graficzne Sopot. Sitodruk jest techniką drukarską, w której do przenoszenia farby na podłoże stosuje się sito, z wyjątkiem miejsc nieprzepuszczalnych dla farby za pomocą blokującego szablonu. Warsztaty były okazją do zdobycia profesjonalnej wiedzy oraz ciekawą formy integracji. "Piątkowa grafika" była bardzo kreatywna i przyniosła nam wszystkim wiele radości.

Zajęcia z Panią Mecenas Karoliną Węgrzyńską-Górzyńską

Pani Karolina Węgrzyńska-Górzyńska specjalizuje się w prawie karnym, prawie spadkowym oraz szeroko pojętym prawie nieruchomości. Posiada uprawnienia mediatora potwierdzone przez Polskie Centrum Mediacji, co pozwala świadczyć profesjonalną pomoc w polubownym rozwiązywaniu sporów w zakresie mediacji. Pani Mecenas poświęciła czas uczniom klas pierwszych, omawiając poszczególne aspekty prawa. Jesteśmy bardzo wdzięczni za poświęcony nam czas oraz profesjonalne zajęcia.

Lepiej poczytaj, biblioteka zaprasza!😀

PRZYDATNE ADRESY
https://wolnelektury.pl/
Wolne Lektury to lektury szkolne i tysiące innych książek – za darmo i bez rejestracji. Czytaj i słuchaj online, ściągaj na swój telefon lub komputer, dziel się z innymi. Dla uczennic i uczniów dodajemy przypisy, motywy literackie, biogramy i geotagowanie.
https://dyktanda.pl
pod adresem DYKTANDA znajdziesz nie tylko dyktanda czy lektury ale materiały do nauki historii, geografii i języka angielskiego.
Aby umilić czas przebywania w bibliotece wraz z klasą II TŻ podjeliśmy akcje nasadzenia palm z pestek daktyla. Obecnie czekamy kiedy odbije palma, oczywiście w posadzonych sadzonkach. Czas oczekiwania na pojawienie się zielonego kiełka to ponad 3 miesiące, jeśli sadzonki się przyjmą, będziemy mieć już tej zimy mały Las Palmas w czytelni. sadzonki rośliń na stoliku w bibliotece szkolnej

Zajęcia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technik Architektury Krajobrazu na zajęciach w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Na początku wizyty w Galerii Sztuki uczniowie zapoznali się z twórczością Andrzeja Umiastowskiego, który mieszka i tworzy niedaleko rodzinnego Sopotu, na kaszubskiej wsi w Koleczkowie. Andrzej Umiastowski ma w dorobku ponad sto trzydzieści wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach w Europie i USA. W części praktycznej wizyty, uczniowie tworzyli swoje prace inspirując się twórczością znanego artysty. Było inspirująco i bardzo kreatywnie.

Zbiórka elektrośmieci

Termin zbiórki :
09.09.-13.09.2024
16.09.-20.09.2024
Miejsce zbiórki:
PSZ Przodkowo, ul. Bursztynowa 3, domek ogrodniczy przy głównym parkingu szkoły

Przygoda, pasja, radość - nabór do 17 września 2024

Zaczynamy odliczanie ! 💛🖤😎 Dajemy Wam 7 dni* na podjęcie jednej z lepszych decyzji w Waszym życiu! 🤫 ■ Jeśli skończyłeś/aś 15 lat - PRZYJDŹ
■ Jeśli kochasz folklor kaszubski- PRZYJDŹ
■ Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć/śpiewać - PRZYJDŹ
■ Jeśli jesteś pozytywnie zakręcony/a - PRZYJDŹ
■ Jeśli grasz na jakimś instrumencie - PRZYJDŹ
■ Jeśli jesteś w stanie znaleźć jeden dzień w tygodniu na próbę (wtorek 18:30) - PRZYJDŹ
■ Jeśli masz odwagę i chęć do działania - PRZYJDŹ
PRZYJDŹ - Chcemy Cię zaprosić do przygody życia! 🖤💛 Bawcie się razem z nami i stwórzmy coś więcej niż zwykły zespół folklorystyczny! Czekamy w Hali Sportowo-Widowiskowej w Przodkowie, sala nr 7. Do zobaczenia! 🖐 *Nabór trwa przez dwa tygodnie zapraszamy 10 i 17 września- 18:30
Zaproszenie na Wydział Inżynierii Mechanicznej PB

Zaproszenie na Wydział Inżynierii Mechanicznej PB

Wydział Inżynierii Mechanicznej
Zakończenie roku 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów moment - wakacje. W piątek, 21 czerwca, nasi uczniowie pojawili się w szkole po raz ostatni przed letnią przerwą. Odebrali świadectwa i podziękowali pedagogom za całoroczną współpracę. Z podziękowaniami za współpracę pośpieszył również Samorząd Szkolny praz Pan Dyrektor Kazimierz Klas.

Na uroczystość oprócz uczniów i rodziców przybył Wójt Gminy Przodkowo - Pan Andrzej Wyrzykowski, który wręczył nagrody najzdolniejszym uczniom zamieszkałym w gminie Przodkowo.

Klasy drugie BSI pożegnały klasy trzecie BSI obdarzając starszych kolegów i koleżanki upominkami.

Nagrodzeni również zostali uczniowie biorący udział w różnorakich konkursach interdyscyplinarnych i sportowych.

Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole. Życzymy wszystkim zasłużonego odpoczynku, korzystania z uroków przyrody.

Do zobaczenia 2 września!

Grupa uczniów wraz nauczycielami przed budynkiem ceramiki Neclów w Chmielnie

Zajęcia w Pracowni Ceramiki Kaszubskiej

W poniedziałek 10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Technik Architektury Krajobrazu zapoznali się z historią pracowni Neclów oraz sztuką prawdziwego kaszubskiego rzemieślnictwa. Warsztaty były okazją do sprawdzenia się w roli garncarza oraz swoich umiejętności artystycznych. Uczniowie wykonali bardzo piękne naczynia, które czekają na kolejny proces technologiczny. Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Grupa uczniów na sali gimnastycznej ze zdobytymi trofeami  w towarzystwie nauczyciele

Dzień Sportu w PZS Przodkowo

W dniu 7 czerwca 2024 roku odbył się w naszej szkole międzyklasowy turniej piłki nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 12 klas. Drużyny, w wyniku losowania, zostały podzielone na grupy.
    Końcowa klasyfikacja:
  • I miejsce: klasa 2TP
  • II miejsce: klasa 1TG
  • III miejsce: klasa 1BSa
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Maciuszonek z kjlasy 2TP. Statuetkę króla strzelców, za 8 strzelonych bramek, otrzymał Kacper Klinkosz (2TP). Najlepszym bramkarzem rozgrywek został Dominik Wilczewski (1TG). Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom!
Samorząd Uczniowski
Katedra W-F

Grupa uczniów wraz z opiekunami w sali Sądu Okręgowego w Gdańsku

Uczniowie klasy pierwszej Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Dzisiejszy dzień uczniowie klasy pierwszej Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej spędzili w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Dzięki uprzejmości Pani Doroty Zabłudowskiej, Sędzi Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, młodzież brała udział w rozprawie karnej dotyczące "Naruszenia dóbr osobistych". Po rozprawie Pani Sędzia poświęciła czas uczniom, wyjaśniając czym mogą zakończyć się nieprzemyślane, obrażające wpisy w internecie oraz jakie są konsekwencje nieprzestrzegania norm prawa. Bardzo ciekawe doświadczenie. Uczniowie po zakończeniu rozprawy długo dyskutowali na temat "Naruszania dóbr", kto jest odpowiedzialny za wyrządzoną krzywdę. Dziękujemy Pani Sędzi za niezwykłą lekcję oraz umożliwienie uczestnictwa w rozprawie karnej. Ty był wyjątkowo cenny dla nas czas.

Grupa uczniów wraz z nauczycielem przed Stocznią Remontową

Uczniowie klas Branżowych w Stoczni Remontowa Gdańsk.

W czwartek 16 maja 2024 r. uczniowie klas pierwszej BSc oraz trzeciej BSb odwiedzili Stocznię Remontowa Gdańsk. Młodzież poznała kompleksowe rozwiązania techniczne, których finalnym produktem są w pełni wyposażone, nowoczesne statki. Oprócz wiedzy praktycznej uczniów klasy trzeciej zainteresowała oferta pracy w stoczni, warunki, rekrutacji, pracy oraz doskonalenia zawodowego. Dziękujemy p. Kindze Majewskiej za umożliwienie wejścia na teren Stoczni Remontowa. To był dla nas bardzo wartościowy dzień. Być może już niedługo absolwenci klasy branżowej będą mogli swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać pracując w Stoczni Remontowa.

Grupa uczniów z nauczycielami w klasie, w dłoniach trzymają białe torby materiałowe z wykonanym nadrukiem

Szkolenia Graficzne

Kreatywna środa z Panem Przemysławem Konopackim z Firmy Szkolenia Graficzne. Dużo cennej wiedzy, fantastyczne pomysły oraz zaangażowana młodzież z klasy I i II Techniku Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Dziękujemy. To był wyjątkowy czas.

Abiturientki 2024

Uroczystość ukończenia Technikum 2023/2024

Dnia 26 kwietnia uczniowie klas 4 żegnali naszych kolegów i koleżanki z klas V Technikum im. rtm. W. Pileckiego słowami Simone de Beauvoir: "Jedna jest wiosna w roku, a w życiu jedna młodość, nic nie wolno zmarnować z wiosny swej młodości".
Drodzy abiturienci, maturzyści, pamiętajcie o tym szczególnie dzisiaj, ponieważ jest to dzień, w którym kończy się dla Was pewien etap w życiu. Od jutra wkroczycie w nowy i nieznany świat. Minęło kilka lat odkąd wstąpiliście w mury tej szkoły, podczas których stawaliście się starsi i dojrzalsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami młodzieńczości. Każdy z Was pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Przecież to tutaj rodziły się przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że wszystko to pozostanie w naszej i w waszej pamięci na całe życie. Życzymy Wam szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentowali nasza szkołę.
Kochani! Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Do zobaczenia!

Grupa uczniów wraz z nauczycielem na zdjęciu zbiorowym w tle Akademia Marynarki Wojennej

Uczniowie klasy I Technik Programista na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych wykładów między innymi Pełnomocnika Rektora- Komendanta ds. Promocji Pana Doktora Radosława Tyślewicza oraz przedstawicieli poszczególnych Wydziałów oraz Sił Zbrojnych. Po wykładach udaliśmy się do siłowni okrętowej oraz laboratorium symulatorów. Mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć bardzo nowoczesne Akademickie Centrum Sportu, gdzie studenci ćwiczą swoją kondycję. Podchorążowie przydzieleni nam, w sposób bardzo interesujący opowiedzieli nam o studiach, wymaganiach, dyscyplinie na uczelni, oprowadzili nas po bardzo ciekawych miejscach na uczelni. Mieliśmy okazję zobaczyć akademik podchorążych oraz bardzo nowoczesną bibliotekę ze strefą relaksu. To była niesamowita dla nas przygoda, może za jakiś czas nasi uczniowie wstąpią w szeregi uczelni i z dumą założą mundur.

plakat, oznaczenie licencji

Światowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich

Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich w bibliotece przez cały tydzień będą dostepne interaktywne puzlle na temat praw autorskich oraz z wizerunkiem naszej szkolnej biblioteki. Dla śmiałków przygotowane słodkie co nieco. Serdecznie zapraszamy :)

Grupa uczniów wraz z nauczycielem oraz wykładowcą na schodach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Wykład na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Uczniowie klasy drugiej Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technik Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Uczniowie klasy II Technikum w ramach projektu "Rejs do nauki" wysłuchali bardzo interesującego wykładu, który wygłosił Pan Doktor Witold Kozirok, „Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży, choroba duszy i ciała”. Temat bardzo istotny zwłaszcza w okresie adolescencji młodzieży. Po zajęciach odwiedziliśmy pierwszy raz Salę Tradycji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, była to dla nas niezwykła lekcja historii. Dziękujemy Panu Doktorowi za bardzo wartościowy wykład oraz organizację zajęć w Sali Tradycji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
Wiosną 1940 roku NKWD wymordowało z motywów politycznych blisko 22 tysiące obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939r.
Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego - wybitni dowódcy i stratedzy, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. Stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Jeńcy ginęli od strzału w tył głowy.
Ofiary dokonanej zbrodni były pogrzebane w zbiorowych mogiłach Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 roku.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Grupa uczniów wraz z nauczycielem w siedzibie sądu

Tydzień Edukacji Prawnej w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

W środę 10 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy II Technik Programista uczestniczyli w zajęcia profilaktycznych z Panią Marią Jaroch-Wąsowską Prezes Sądu Rejonowego w Kartuzach oraz Panią Emilią Przystupa Kierownik Zespołu Kuratorskiego. Dzień spędzony z Panią Sędzią oraz Panią Kurator był dla nas niezwykle cenny, mieliśmy okazję zobaczyć "niebieski pokój" być w "areszcie", poznać jak wygląda cyfryzacja w Sądzie oraz zapoznać się z ścieżką kształcenia w zawodach prawniczych. Usłyszeliśmy jakie konsekwencje mogą spotkać młodych ludzi za nieprzestrzeganie norm prawnych oraz jaką rolę pełni kurator. Bardzo przejmujące spotkania, dużo cennej wiedzy i bogatych przypadków z życia. Dziękujemy Pani Prezes za poświęcony nam czas i niezwykłą lekcję pokory.

Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie

W sobotę, 6 kwietnia w godzinach 9-12 w Powiatowym Zespółe Szkół w Przodkowie odbył się Dzień Otwarty.
Odwiedzili nas uczniowie, tegoroczni absolwenci szkół podstawowych oraz ich rodzice. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą kształcenia i warunkami rekrutacji w PZS Przodkowo. Goście mogli poznać m.in. pracę informatyków, programistów, grafików, architektów.
Uczniowie klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowali na ten dzień zdrowe przekąski, cukiernicy ciasta. Można było na żywo obejrzeć przygotowywanie tortu. Konsumpcja przygotowanych pyszności odbyła się w tzw. sali konsumenta.
Dzień otwarty był doskonałą okazją do spotkania z uczniami Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia, rozmów z nauczycielami oraz udoskonalenia umiejętności technicznych.
Podczas Dnia Otwartego można było zobaczyć i poznać czym zajmują się uczniowie w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie, kształcący się w poszczególnych, dostępnych w szkole kierunkach.
Uczniowie kierunku technik informatyk zaprezentowali tajniki branży IT, pokaz programowania oraz składania komputerów. Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej wystąpili z pokazem tworzenia portretów cyfrowych, zaprezentowali żywą lekcję grafiki na tabletach cyfrowych oraz pokaz druku 3D.
Uczniowie kierunku technik architektury krajobrazu zaprezentowali tworzenie projektów koncepcyjnych ogrodów i aranżację kwiatowych kompozycji, natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych wykazali się tym, w czym są mistrzami, czyli ugoszcili przyszłych potencjalnych uczniów szkoły oraz ich rodziców kawą, ciastem i przekąskami wykonanymi na żywo.
Odbyła się prezentacja projektów Erasmus + i języka kaszubskiego - gry, quizy, ścianka ze Stolemem i kraśniętami, a także quizy z języka angielskiego oraz geografii, pokaz fryzjerski i cukierniczy.
Dzień ten okazał się niesamowicie ciekawy, odwiedziło nas mnósto gości wraz z Telewizją Polską Gdańsk i lokalną prasą.

pomieszczenie biblioteki szkolnej - regały z książkami

Szkolne zbiory w nowej odsłonie :)

Zapraszamy do przeglądania i korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki, które zostały ułożone według stosowanej w bibliotekach klasyfikacji UKD (Uniewersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej). UKD jest to system liczbowego kodowania tematyki książek, by móc je jednoznacznie skatalogować i zakwalifikować do odpowiedniego działu tematycznego. System ten jest międzynarodowy dzieli całe piśmiennictwo na 10 podstawowych działów, uwzględniając główne dyscypliny naukowe. Oznaczone są one cyframi od 0 do 9. Zapoznanie się z tym układem ułatwia korzystanie z każdej biblioteki w szczególnosci na wyższym etapie nauczania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z bogatych zbiorów naszej biblioteki.

Grupa uczniów w plenerze wraz z nauczycielem, w rękach trzymają duży napis Happy Easter

Happy Easter!!!

Klasy III TGA i II BSC podczas wiosennego spaceru na poszukiwaniach wielkanocnych jajeczek. Wszystkim życzymy Happy Easter!!!

programiści na lekcjach z mbot2

Uczniowie klasy Technik Programista z Panią Renatą w towarzystwie „Łazika”

Podczas zajęć z programowania uczniowie klas I i II technikum programista oraz IV technik informatyk mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez p. Renatę Leszczyńską. Na tych zajęciach uczniowie zaznajomili się z podstawami zagadnień z zakresu robotyki, optyki i najnowszych technologii używanych w sprzętach bazujących na różnych czujnikach występujących w robocie Mbot2 oraz robocie Lofibot.
Podczas warsztatów robot zaprogramowany przez uczniów wykonywał różne zadania, które zostały dla niego przewidziane. Jeździł po torze, omijając przeszkody, starał się przejść przez labirynt ułożony przez uczniów, wydostać się z niego używając swoich sensorów. Przy użyciu aplikacji w komputerze i planszy z wytyczonymi różnymi trasami m. in. w kształcie ósemki zdawał egzamin na prawo jazdy pod bacznym okiem wszystkich uczniów. Robot również łapał i przenosił wymagane przedmioty, wykrywał obiekty na drodze i omijał je.
Zajęcia były bardzo rozwijające i dostarczyły uczniom wielu emocji, a przede wszystkim zachęciły do rozwijania umiejętności programowania.

Grupa uczniów klasy pierwszej TI wraz z nauczycielami w budynku Politechniki Gdańskiej

Uczniowie klasy pierwszej Technik Informatyk na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Dnia 27 marca 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Technik Informatyk, mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Pana Doktora Sławomira Ostrowskiego z Katedry Informatyki w Zarządzaniu. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, zobaczyli sale wykładowe, laboratoria oraz wysłuchali wykładu "Zarządzanie projektami". Dziękujemy za cenną wiedzę i ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję na kolejne zajęcia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

Uczniowe naszej szkoły w gmachu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Uczniowie klasy II Technik Programista oraz klasy III Technik Informatyk w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Dzięki uprzejmości Władz Akademii Marynarki Wojennej oraz Regionalnego Centrum Informatyki, nasi uczniowie spędzili bardzo intensywny dzień na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW. Wydział Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, to główny ośrodek przygotowujący kadry dla Marynarki Wojennej RP w zakresie tzw. morskich specjalności pokładowych. Jest też jednym z trzech ośrodków w kraju kształcących kadry dla potrzeb marynarki handlowej, do pracy w administracji morskiej oraz w innych instytucjach administracji państwowej i samorządowej związanych z gospodarką morską. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, mieli zajęcia na symulatorach oraz zapoznali się z wyposażeniem okrętu podwodnego. Pan Bartosz Stefanik Kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej Regionalne Centrum Informatyki Gdynia, zaangażował się w nasze przedsięwzięcie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy za bardzo inspirujące zajęcia na Akademii Marynarki Wojennej, to był dla nas niezwykły czas.

Prezentujemy się na Targach

Nasza Młodzież uczestniczy w Targach Edukacyjnych Szkół w ZSZiO w Żukowie oraz Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie. Uczniowie w sposób bardzo kreatywny zaprezentowali kierunki kształcenia, przygotowali oryginalne stanowiska oraz pokaz tematyczny z obszaru IT. Uczniów klas ósmych zainteresowała nasza oferta, chętnie uczestniczyli w tworzeniu portretów cyfrowych oraz programowaniu.

W naszej szkole na zajęciach matematyki uczniowie brali udział w quizie na temat tej niezwykłej liczby oraz stworzyli na jej temat plakaty.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY π

Liczba π, zwana ludolfiną w dniu 14 marca ma swoje święto. W naszej szkole z tej okazji, na zajęciach matematyki uczniowie brali udział w quizie na temat tej niezwykłej liczby oraz stworzyli na jej temat plakaty.

Grupa uczniów wraz z nauczycielami na wspólnym zdjęciu

Uczestniczyliśmy w Targach EDU OFFSHORE WIND

Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Bardzo wartościowe zajęcia z planowania przyszłości oraz profilu osobowościowego. Wielu cenionych pracodawców oraz naszych partnerów a także innowacyjna strefa uczelniana. To był dla nas Dobry Dzień!